Tereza Vágnerová – finalistka Czechtalent 2007

Od čtyř let hraji na klavír a mám za sebou desítky koncertů, několik mezinárodních klavírních kurzů v Týně nad Vltavou a pravidelná každoroční vystoupení na Klavírním festivalu Zdeny Janžurové, na Festivalu nejmladších klavíristů a na Libeňském jaru mladých. Zúčastnila jsem se také klavírních soutěží, kde se mi povedlo získat několik ocenění, např. v roce 1999 1.cena ve školním kole celostátní soutěže hry na klavír pořádané Hudební školou hlavního města Prahy, v roce 2000 1.cena v soutěži Karlovarská růžička,, v roce 2001 2.cena v soutěži Karlovarská růžička, v roce 2002 2.cena krajského kola ZUŠ, 1. cena v soutěži Hudební školy Taussigova PIANO 2004, a v roce 2005 jsem se v klavírní soutěži vypsané Ministerstvem kultury umístila ve své kategorii opět jako druhá v Praze.

Čtyři roky jsem se věnovala klasickému tanci u sólisty baletu Národního divadla Jána Nemce. Moderní tanec jsem dva roky studovala u profesorky Věry Veselé, hip-hop u mistra světa v tomto oboru Jána Bednára. Kromě toho jsem se naučila i základy stepu u pana profesora J.Mimry.

Dalším mým zájmem je herectví. Zúčastnila jsem se několika hereckých workshopů na zámku v Hrubšicích. Měla jsem možnost vyzkoušet si i filmové natáčení. Dostala jsem menší roli v americkém koprodukčním velkofilmu Kletba bratří Grimů a malou roli v pohádce pro německou satelitní televizi.

Dva roky jsem byla členkou dětského muzikálového souboru Vltavín u profesorky Drahomíry Vlachové. V deseti letech jsem byla vybrána na základě konkurzu do muzikálu Les Misserables – Bídníci do role malé Cossettky.V tomto muzikálu jsem účinkovala dva roky. Tři roky jsem hrála v představení Antonína Procházky Věrní abonenti vedle takových hereckých osobností jako je Václav Vydra a Jana Boušková.

V tomto roce jsem se stala nejmladší členkou divadla Semafor, kde jsem hrála a zpívala v představeních Lysistrata, Tiše a ochotně a ve hře Sekta.

Nyní jsem dokončila třetí ročník English College of Prague, kde veškerá výuka probíhá v angličtině. Na této škole mi bylo po předvedení mého pěveckého a klavírního umění uděleno mimořádné hudební stipendium.

Zpívat jsem začala v devíti letech u profesorky pražské konzervatoře Lídy Nopové.

Pravidelně jsem zpívala na koncertech jejích žáků v Salmovské kavárně. Se svým písničkovým repertoárem jsem několikrát vystupovala na nejrůznějších veřejných akcích, např. na Look of Oasis City, na finálovém večeru Doteky módy v Prostějově, na akci Girl 2008 časopisu Bravo Girl! atd.

Spolu se svými sourozenci jsem se zúčastnila televizního natáčení Zlatíček pro televizi Nova a natáčení pořadu Miroslava Donutila v pražské Lucerně, který vysílala Česká televize. V dětství jsem natočila několik písniček na CD s Jiřím Suchým, Honzou Čenským a Petrem Rezkem.

Můj první singl se třemi písničkami vydal Multisonic v únoru 2008.

V roce 2007 jsem se zúčastnila celostátní pěvecké soutěže Czechtalent – Zlín 2007, kde se mi podařilo získat druhé místo. Mým posledním úspěchem je umístění se v nejlepší osmičce mladých zpěváků v soutěži X - Factor v roce 2008.

V rámci programu kulturní výměny jsem byla pro příští školní rok 2008/09 přijata na uměleckou akademii v Texasu ve Spojených státech amerických.

Odkazy:

http://www.terezavagnerova.cz

http://www.studiokarlavagnera.cz/tereza_vagnerova.html

http://www.osobnosti.cz/tereza-vagnerova.php

http://www.youtube.com/watch?v=fZx0e75rTAw

 

Mediální partneři

EMP MUSIC s.r.o. - MUSIC ENTERTAINMENT
www.czechtalent.cz, www.zlintalent.cz, www.empmusic.cz
U Hřiště 495, 760 01 Zlín • tel: 602541899
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.