Michal Foret -  Semifinalista Zlíntalentu 2004

Životopis

Michael Foret se narodil 20. září 1986 v Prostějově. Do patnácti let se aktivně věnoval sportu - na základní škole závodně provozoval lehkou atletiku, hrál tenis a volejbal. Od třinácti let hraje na kytaru a zkouší psát své vlastní písně. Na střední škole potom vystupoval na různých kulturních akcích a soutěžích. V osmnácti letech se zúčastnil televizní hudební soutěže Česko hledá SuperStar, kde se z necelých 9 000 přihlášených probojoval do finále, kde skončil na šestém místě. Získal smlouvu s hudebním vydavatelstvím SONY BMG a 18. dubna 2006 vydalOndřejem Soukupem produkovanou debutovou desku „FORTE“. Rovněž si zahrál menší roli v teenagerovském filmu Experti, kde nazpíval titulní píseň „Expert“. 

Po „mediální bublině“ kolem SuperStar se Michael stáhl do ústraní, začal studovat KonzervatořJaroslava Ježka a založil společně s Adamem Kollerem kapelu ForetGump. Po dvou letech koncertování se kapela rozpadla a Michael začal spolupracovat s Matějem Portešem a Filipem Gemrothem z kapely Toneless na své druhé, tentokrát zcela autorské, desce.

Michaelovo poslední album nese název „UVNITŘ“ a natáčelo se od srpna do prosince 2008 průběžně ve studiu Svárov a v domácích studiích Matěje a Filipa. Album „UVNITŘ“ vyšlo v březnu 2009 a dočkalo se přívětivého uznání kritiků a fanoušků i méně středoproudého vnímání.

Nyní Michael s úspěchem účinkuje v muzikálu Děti ráje, kde představuje jednu z hlavních rolí a to Mickeyho, mladého hudebníka. Každý měsíc natáčí pro své fanoušky videoblog ze svého pracovního i osobního života a na letošní rok připravuje svou třetí desku, o které říká, že bude velkým překvapením! Vystupuje jednak sám s kytarou nebo na halfplayback, ale především s vlastní kapelou, která se skládá z mladých hudebníků z konzervatoře a klubových kapel.

 

Odkazy:

http://www.foretmichael.cz/

http://www.facebook.com/pages/Michael-Foret/163445081118

http://youtu.be/xkZYbHJ5DPs

 

Mediální partneři

EMP MUSIC s.r.o. - MUSIC ENTERTAINMENT
www.czechtalent.cz, www.zlintalent.cz, www.empmusic.cz
U Hřiště 495, 760 01 Zlín • tel: 602541899
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.