Jiří Koběrský - Finalista Zlíntalentu 1997 - 98

Již od dětství byl pravý gentleman. Do školky chodil jako James Bond v obleku a kravatě. Rodiče rozvíjeli u všech tří bratrů hudební nadání. Jirka hrál na klavír od svých 6 let. Po dvou cyklech klavíru na Lidové škole umění, pokračoval na Lidové konzervatoři v Ostravě, kde kromě hodin klavíru studoval i sólový zpěv...

 Jeho hudební dětství ovlivňovali Michal David a Pavel Horňák, později v období dospívání Queen, Roxette, Michael Jackson, Janet Jackson, Whitney Houston, Boyz II Men, Backstreet Boys, East 17, Take That, Boyzone, Mozart, Beethoven, Bach, ale také Bedřich Smetana a Antonín Dvořák, zejména v hodinách hudební výchovy... Své skladatelské sklony v sobě Jirka objevil v 17 letech, kdy si přivydělával na módních přehlídkách jako model, a zasažen šípem Amora, pod jeho vlivem složil své první anglicky zpívané milostné balady, z nichž jedna stala se později celonárodním hitem s českým textem Pár minut lásky.

1997 Jirka poprvé vystoupil se svým bratrem Alešem, jako duo The Brothers, v soutěži Zlíntalent - předchůdce dnešní CzechtalentZlín. V porotě zasedli známé osobnosti české pop music - Karel Gott, Helena Vondráčková, Michal David, Věra Špinarová, Miloš Skalka a další... Porota je shledala vinnými a umístili se jako 1. mužská dvojice za vítězkou ročníku 1997.

 V roce 1999 založili s bratrem Alešem a kamarádem Attilou skupinu V.I.P. Téměř přes noc se stali idoly mnoha dívek a žen. Skladba Pár minut lásky, která byla Jirkovým autorským počinem, obsadila první místa všech hitparád a stala se nejhranější skladbou českých rádií v červnu roku 1999. Prodali 30 000 desek debutového alba, získali Zlatou desku od společnosti Warner Music Czech Republic, vystoupili téměř ve všech zábavných pořadech na českých televizích a stali se tak idoly teenagerů na přelomu nového tisíciletí.

 V roce 2000 příjmá Jirka nabídku producentů muzikálu Pomáda a v legendární GOJA music hall ztvární roli Anděla. Jirkova první nabídka do prvoligového muzikálu se nesmazatelně zapsala do jeho seznamu zkušeností v českém showbusinessu. V muzikále hrál Jirka idola své generace v roli Teen Angela a zpíval písničku Holčičko smutná (v anglickém originále Beauty school drop out). V tomto období se Jirka také stává dvorním skladatelem a hudebním producentem chlapecké pětice HaHa, jejichž největším hitem se stala píseň Zůstaň v pohodě.

 vychází debutové album Jaký By To Bylo... u společnosti Monitor EMI. Titulní píseň Jaký By To Bylo okamžitě boduje na předních příčkách českých hitparád. Kmotrem této desky se stala zpěvačka Helena Vondráčková. K této písni natočil videoklip kameraman a režisér F.A.Brabec. Po singlu Jaký By To Bylo... následuje další hit, tentokrát píseň Nejhezčí dárek - vznikla jako duet s bratrem Alešem.

 V dalších letech Jirka veřejně vystupuje, moderuje na hitrádiu Orion, je autorem a moderátorem televizního pořadu Lajf Stajl a komponuje hudbu pro speciální příležitosti.

 Jirka Koběrský je majitelem nahrávacího studia j.k.records. Tady vznikají jeho hudební nápady a získávají konkrétní podobu. Skládá zde své písně, ale také produkuje nahrávky pro jiné interprety, televize a reklamní agentury, se kterými spolupracuje. 


Odkazy:

http://www.jirkakobersky.cz/

http://www.osobnosti.cz/jirka-kobersky.php

 

Mediální partneři

EMP MUSIC s.r.o. - MUSIC ENTERTAINMENT
www.czechtalent.cz, www.zlintalent.cz, www.empmusic.cz
U Hřiště 495, 760 01 Zlín • tel: 602541899
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.